Solárium

Hotel HVIEZDA *** vo svojich priestoroch prevádzkuje solárium.

Pri rozumnom opaľovaní má solárium na ľudský organizmus množstvo blahodarných účinkov:

Pôsobením ultrafialových lúčov sa v tele vytvára vitamín D, ktorý organizmu napomáha prijímať z výživy životne dôležitý vápnik. Vápnik zabezpečuje stabilitu kostí a je nevyhnutný pri delení buniek, činnosti svalov, prenose informácií nervovými vláknami a látkovom metabolizme.
Ultrafialové žiarenie upravuje kvalitu krvi a ďalších škodlivých látok v krvi, aktivizuje biele krvinky, ktoré majú ochrannú funkciu a tým posilňuje imunitný systém.
Pôsobením UV žiarenia sa dosahujú výborné výsledky pri liečbe psoriázy, akné a iných kožných ochorení.solárium totiž tieto choroby utlmuje, veľa krát i pomáha liečiť!
Ultrafialové žiarenie má pozitívny účinok na nervovú sústavu a psychiku.
Solárium obsahuje len UVA a UVB lúče, neobsahuje lúče UVC. Práve UVC lúče sa totiž považujú za najškodlivejšie (v prírode sú filtrované ozónovou vrstvou).
Funkcia svalstva sa výrazne zlepšuje a kráti sa aj celková regenerácia svalov.
UV lúče zvyšujú aktivitu kožných buniek, koža má potom väčšiu schopnosť zbaviť sa nežiadúcich látok, ktoré sa v našom organizme hromadia.

 

Ako dlho sa môžete vy opaľovať v soláriu?

Keď sa vytvorí rozumný program opaľovania, možno povedať, že takmer každá pokožka časom naberie krásny zdravý hnedastý nádych bez toho, aby došlo k spáleniu.
Na prvý krát odporúčame do 5 minút maximálne 2 krát do týždňa.

 

Otváracie hodiny:

Pondelok - Nedeľa: od 8:00 do 20:30 hod.

 

Foto galéria

Milí hostia,
s poľutovaním Vám oznamujeme, že z dôvodu aktuálne prijatých protipandemických opatrení sme opäť nútení dočasne uzavrieť priestory nášho hotela od 31.10.2021 (nedeľa).
Hotel bude uzatvorený predbežne do odvolania. Naši kolegovia z recepcie priebežne a postupne kontaktujú všetkých hostí, ktorí mali zarezervované pobyty na najbližšie dni. Veríme, že uvedená situácia sa v dohľadnej dobe zlepší a my Vás budeme môcť opätovne privítať v našom hoteli.
Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru a budeme sa tešiť na skoré stretnutie s Vami!
+