Prípravy na Golf

Jarné prípravy na golf Začala jar a s ňou aj golfová sezóna, ktorá je opäť v plnom prúde. Ostrieľaní hráči by mali vytiahnuť svoju golfovú výbavu a skontrolovať ju. Pokiaľ patríte k začiatočníkom, mali by ste popremýšľať o kúpe niektorých pomôcok, ktoré sa vám na začiatok zídu a vaše golfové dobrodružstvo sa tak môže začať. Čo by vám na začiatok nemalo chýbať?

      Dostatočné množstvo loptičiek> Všetci vieme, že golfových loptičiek nikdy nie je dosť, pretože sa mnohokrát rady zatúlajú tak, že ich už nikto nenájde. Aj začiatočníci navštívia z času na čas ihrisko s nejakou vodnou prekážkou, či terénom, kde je loptičku ťažké nájsť. Keď pri jednej hre sa vaša spotreba vyšplhá až na 4 loptičky, mali by ste popremýšľať o lacnejšej alternatíve. Kupovať si môžete takzvané loptičky Lake balls. Ide o nájdené lopty, vyčistené a recyklované, ktoré na sebe nesú určité stupne poškodenia. Ak sa však chystáte hrať golf na ihrisko, kde sa vám loptička môže ľahko stratiť, neváhajte a siahnite po tejto možnosti.
    1. Ako si vybrať správnu palicu? Vybrať si golfovú palicu, ktorá bude sedieť na vašu postavu nemusí byť jednoduchá záležitosť. Mali by ste zvážiť, akú palicu si vybrať a to podľa parametrov, ako je pohlavie, výška, vek, úroveň či rýchlosť vášho švihu. Set pre začiatočníka nemusí obsahovať všetky typy palíc. Určite vám netreba ani drevá ani železá, tie si zakúpite až neskôr. Dôležité sú však puttery, ktoré slúžia na hru na greene a drivery na odpaly dlhej vzdialenosti.
    2. Oblečenie Jarné počasie je premenlivé a trocha dažďa vašu hru určite nepreruší. Veď práve prekážky v podobe premien počasia sú pre mnohých vzrušujúce a hru osladia. Preto by ste sa mali poobzerať po vhodnom oblečení v podobe nepremokavej a ľahkej bundy. Aj ženy si prídu na svoje. Dámske športové golfové oblečenie je vytvorené v rôznych farebných prevedeniach, je elegantné a štýlové. Môžete si z neho vytvoriť presne taký outfit, aký vám vyhovuje. Nájdete tam golfové tričká, vetrovky, svetre, sukne a ďalšie kúsky. Zadovážte si teda golfové potreby, ktoré vám hru uľahčia a vyberte sa na ihrisko.

Kam za golfom? Premýšľate, kam by ste si mohli ísť zahrať tak, aby ste si nazbierali nielen vzrušujúce zážitky, ale zažili tiež niečo nové? Skvelou možnosťou je pre vás navštíviť Hotel HVIEZDU, kde sa nachádza unikátne 18-jamkové ihrisko. Hru si vychutnáte úplne odlišným spôsobom. Umelá tráva, putter či minigolfové kladivká vás určite nebudú nudiť. Možnosť zahrať si na tomto zaujímavom ihrisku máte, samozrejme, aj vtedy, ak sa v hoteli neubytujete. Hotel vám okrem iného poskytne aj možnosť zrelaxovať po celodennom hraní golfu. Vo wellness centre nájdete rôzne sauny ako fínsku, parnú či infra, vírivku aj bazén. Večer si môžete s rodinkou či s kolegami zahrať aj bowling, ktorý vám v tomto prípade ponúka hneď druhú najlepšiu alternatívu po golfe ako stráviť voľný čas.